CosmoCaixa

Společnost Nuledo dodala mlžnou komoru Science muzeu CosmoCaixa

Science muzeum CosmoCaixa
Místo: Science muzeum CosmoCaixa, Barcelona, Španělsko, 2017

Science muzeum CosmoCaixa v Barceloně si pořídilo mlžnou komoru Unica, aby umožnilo svým návštěvníkům proniknout do tajů mikrosvěta a jaderné a částicové fyziky. Interaktivní prvky navíc návštěvníky vtáhnou do děje a umožní jim hravou formou poznat, jak funguje svět kolem nás.

Konfigurace Nuledo Unica mlžné komory pro CosmoCaixa

Radonový interaktivní systém
Systém injektáže radonu umožňuje pozorovat thoriovou rozpadovou řadu. Pomocí thoriového okénka lze demonstrovat, že se jedná o umělý zdroj radioakt. záření.

Kamera modul
Moderní kamerový systém umožňuje projektovat stopy radioaktivních částic z Nuledo mlžné komory po celé výstavní místnosti.

Radionuklidový interaktivní systém
Radionuklid modul umožňuje v Nuledo mlžné komoře na vlastní oči pozorovat fyzikální specifika různých druhů záření pocházejících z umělých zdrojů radioaktivního záření.

CloudControl
Vysoká míra personalizovatelnosti umožňuje přizpůsobit funkční parametry mlžné komory otevírací době výstavy či zpětné vazbě návštěvníků.

Doprava a instalace
Nuledo Unica byla zákazníkovi dodána přímo až do výstavní místnosti v Barceloně, kde proběhla kompletní instalace, zprovoznění a zaškolení personálu.