Mlžná komora v Jaderné Elektrárně Dukovany

Společnost Nuledo dodala mlžnou komoru Jaderné elektrárně Dukovany

Jaderná elektrárna Dukovany
Místo: Informační centrum, Dukovany, Česká republika, 2017

Do Jaderné elektrárny Dukovany byla mlžná komora Nuledo Unica dodána především jako nástroj, díky kterému můžou návštěvníci na vlastní oči pozorovat nejen radioaktivitu přírodní, kterou jsme neustále obklopeni, ale také radioaktivitu umělou, a to především díky speciálním vylepšením: Radon modul a Radionuklid modul. Návštěvníci tak mohou hlouběji proniknout do problematiky radioaktivního záření a lépe porozumět principu, na kterém jaderné elektrárny fungují.

Konfigurace Nuledo Unica mlžné komory pro Dukovany

Radonový interaktivní systém
Systém injektáže radonu umožňuje pozorovat thoriovou rozpadovou řadu. Pomocí thoriového okénka lze demonstrovat, že se jedná o umělý zdroj radioakt. záření.

Kamera modul
Moderní kamerový systém umožňuje projektovat stopy radioaktivních částic z Nuledo mlžné komory po celé výstavní místnosti.

Radionuklidový interaktivní systém
Radionuklid modul umožňuje v Nuledo mlžné komoře na vlastní oči pozorovat fyzikální specifika různých druhů záření pocházejících z umělých zdrojů radioaktivního záření.

Doprava a instalace
Nuledo Unica byla zákazníkovi dodána přímo až do výstavní místnosti v Dukovanech, kde proběhla kompletní instalace, zprovoznění a zaškolení personálu.